Результати моніторингу якості освіти

Результати контролю освітньої діяльності свідчать, що робота з дітьми проводиться на достатньому рівні, методичні рекомендації, отримані на консультаціях та педагогічних радах, виконуються. За результатами комплексного контролю групи  старшого дошкільного віку визначено,  що в групі створено необхідні умови для перебування дітей і задоволення їх потреб в ігровій, руховій та інших видах діяльності.

За результатами тематичного контролю з  питань аналізу стану  освітньої роботи з національно-патріотичного виховання з'ясовано, що для здійснення освітнього процесу у всіх вікових групах створене належне предметно-розвивальне середовище. Центри дитячої активності: предметно-практичної, пізнавальної, художньої, мовленнєвої доцільно розташовані з урахуванням вікових особливостей та гендерної диференціації дітей. Результативність занять та організованих форм діяльності свідчить про системність роботи вихователів  груп з формування патріотично налаштованої особистості. Мовленнєва активність дітей, уявлення дітей про природу рідного краю, його історію, географію тощо під час занять та повсякденному житті мають  достатній рівень.

Перспективою в реалізації завдань патріотичного виховання у наступному навчальному році вбачаємо виховання у дошкільників любові до родини, шанобливого ставлення до України, народних традицій та звичаїв, рідної мови, національних цінностей засобами козацької педагогіки.

З урахуванням вікових особливостей проводилося спостереження за розвитком у дітей здібностей та обдарованості.  В житті дошкільників практично рівномірно збалансовані різні форми активності. Діти належним чином реалізовують свій потенціал, проявляють себе як особистості, прагнучи реалізуватись у різних сферах життєдіяльності. Починаючи з раннього віку проводиться робота по створенню передумов для подальшого психічного і особистісного розвитку дитини. З цією метою педагоги використовують інтерактивні форми занять, індивідуальну роботу, роботу в парах, у підгрупах, спрямовані на підсилення активності кожної дитини. Традиційно діти демонструють свої таланти та здібності на різних заходах: святах, розвагах, конкурсах, виставках.

Підготовлено до школи 28 дітей.Попередні показники готовності дітей 6-річного віку до подальшого навчання в школі свідчать про доцільність змісту організаційно-педагогічної та освітньо-виховної роботи педагогів у розвитку та формуванні компонентів шкільної зрілості.  В цілому, завдання та зміст освітнього процесу здійснювався у відповідності до програмових вимог та потреб вікового розвитку дітей, відповідає достатньому рівню. Вихователем Кутня Т.В. проводилися проміжкові діагностування та спостереження за розвитком дітей щодо рівнів формування психічних процесів, цілеспрямована робота забезпечила високі та середні показники готовності дітей до навчання в школі за програмою «Впевнений старт». Педагог створила сприятливі умови для формування показників розвитку компетентної особистості в усіх сферах життєдіяльності. Це виразилося у серйозному ставленні до навчальної діяльності і до бажання навчатися у  школі.

Узагальнити результати діагностування рівня знань дітей не вдалося через впровадження воєнного стану  в Україні.

Моніторинг якості дошкільної освіти  в цілому засвідчив наступне: педагогічний колектив планомірно здійснює переорієнтацію всього освітньо - виховного процесу з навчального на розвивальний, педагоги сумлінно ставляться до організації освітньої діяльності з дошкільниками, користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями, створюють сприятливі умови для розвитку особистості кожної дитини, для її самореалізації, для розвитку  пізнавальних інтересів дітей.

Проте актуальним залишається формування у дошкільників навичок спілкування та толерантної взаємодії з однолітками і дорослими; проблема соціально - економічного виховання дітей дошкільного віку, активізація в роботі з дітьми  інформаційно-комунікативних технологій як ефективного засобу формування  розвитку мовлення, пам’яті та словесного мислення, використання інтерактивних форм роботи з дітьми для розвитку вміння розмірковувати, встановлювати причино - наслідкові зв'язки, обґрунтовувати та логічно доводити свою думку.  Потребує вдосконалення робота зІ створення розвиваючого середовища в ДНЗ, як засобу підвищення ефективності дошкільної освіти.