Методична робота

Методична робота закладу носить науково- методичний та пізнавальний характер, спрямована на реалізацію  питань організації навчально-виховного процесу.

Педагогам  закладу дошкільної освіти  надається можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду педагогів закладу, міста, інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації при облІППО.

Постійно проводиться робота над підтриманням іміджу ЗДО: на сайті Фейсбук висвітлюються актуальні проблеми освітнього процесу, безпеки життєдіяльності дітей, зміцнення матеріально-технічної бази, організації харчування та медичне обслуговування дітей дошкільного віку. Під час участі у міських та обласних  заходах постійно презентуються напрацювання закладу з різних напрямків роботи.

Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. Основними  завданнями залишається:

•  створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти,
  •  забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному закладі.
  • сприяння становленню і всебічному розвитку життєво компетентної особистості дитини, формуванню її фізичної і психологічної готовності до нової соціальної ролі.
  • продовження  роботи щодо організації сучасного освітнього середовища дошкільного навчального закладу, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

В закладі дошкільної освіти були створені умови для вдосконалення знань, професійного спілкування, самореалізації, стимулювання творчого зростання потенціалу педагогів, опанування прогресивних педагогічних технологій та забезпечення можливостей власного  розвитку і творчості.

Науково-методичне зростання кваліфікації кожного педагога забезпечують:

- педагогічні ради, консультації вихователя-методиста, семінари-практикуми та інші методичні заходи;

-   активна співпраця ЗДО та  відділу освіти;

-   участь педагогів у обласних та міських методичних заходах;

-   творчі зустрічі з вчителями ЗОШ№3;

-    самоосвіта педагогів.

Традиційною формою роботи методичної служби дошкільного навчального закладу стала організація тематичних Днів та Тижнів. Кожен квартал в ЗДО проходять Тижні безпеки: діти поповнюють свої знання з безпеки життєдіяльності та набувають практичних навичок з власної безпеки в умовах сучасного соціуму.  Активну участь в їх плануванні та проведенні брали адміністрація, педагоги, батьки.

Результати роботи закладу свідчать про достатньо високий рівень проведених заходів.  Методична робота в ЗДО була максимально гнучкою, сприяла підвищенню інноваційного потенціалу  педагогів. У роботі переважали інтерактивні форми методичної роботи, в яких є можливість взяти участь кожному  педагогу.