План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ

ВИПАДКАМ БУЛІНГУ(цькування)

В  ЗДО №6 «Сонечко»

Цільова

аудиторія

Термін проведення

відповідальний

ДІАГНОСТИЧНИЙ ЕТАП

1

Опрацювання Закону України від 18.12.2018 року №2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу»

04.02.2024 р.

Завідувач ЗДО

2

Висвітлення на сайті закладу заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу.

Батьки, вихователі

3

Анкетування учасників освітнього процесу з питань обізнаності з поняттям булінгу

Серпень 2024

Завідувач ЗДО

вихователь-методист

4

Створення бази інструментарію для діагностування рівня психоемоційної напруги, тривожності, агресивності в дитячому колективі

Вересень 2023 р.

5

Створення бази інструментарію для визначення психологічного мікроклімату, рівня конфліктності в педагогічному колективі

Вересень 2023 р.

6

Створення банку даних дітей «групи ризику»

Жовтень 2023 р.

7

Спостереження за міжособистісною поведінкою дітей

Упродовж року

8

Спостереження за психологічним мікрокліматом в дитячому колективі

Упродовж року

9

Соціометрія

Діти старшого

Жовтень 2023 р.

Вихователь-методист

Витяги із Закону України «Про освіту» Стаття 1 п. 31 :

Булінг (цькування)– діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.